O firmě

Umělecké kamenictví Vorel se již po tři generace specializuje na vytváření osobitého kamenného designu. Bytové doplňky z kamene - šachy, hodiny, poháry, šperky různých tvarů a barev, kamenné intarzie obrazů. Udělejte si radost ručně opracovaným kamenem v osobitém designu.

Historie firmy

Úvodem Vás rád uvedu do historie naší firmy. Její vznik se datuje k roku 1936, kdy můj děda František Vorel odešel ze Žebráka studovat do Prahy. Kde nastoupil na učební obor zpracování kamene, který ukončil tovaryšskou zkouškou v roce 1939. Při škole navštěvoval odborný výcvik u firmy Onyx pana Karla France na Žižkově.
Po návratu do Žebráka si založil svou živnost na umělecké zpracování kamene.

V roce 1948 probíhala likvidace živnostníků a můj děda i s rodinou byl donucen odejít do Krkonoš, kde pod firmou OPK Krkonoše ve Vrchlabí pokračoval ve zpracování kamene.

Můj otec, František Vorel ml., si z důvodu absence učebního oboru umělecký kameník vybral učební obor sklář v Harrachově, na který v roce 1958 nastoupil a úspěšně jej ukončil v roce 1960. Následně pokračoval v rodinné tradici ve zpracování kamene se svým otcem.

Od malička na mne působí kamenná krása ve své rozmanitosti tvarů a barev, proto jsem se i já přirozeně rozhodl v pokračování rodinné tradice. V roce 1993 jsem ukončil obor kameník v Lipnici nad Sázavou. A od roku 1994 vytvářím svůj styl zpracování kamenných šperků a bytových doplňků jako živnostník v dílně v Roztokách se svými rodiči a bratrem.

Budu se těšit na případnou spolupráci s Vámi,
Jakub Vorel